
Fotografiecursus Starters Eindhoven
Bekijk alle startdata voor de fotografiecursus onderaan deze pagina. We starten op dinsdagavond, woensdagavond en vrijdagochtend. Alles cursussen gaan eigenlijk altijd door, ongeacht het aantal deelnemers. Heb je een vraag? Bel direct met (040 240 50 80)
Fotografie Cursus Eindhoven, Met je eigen camera aan de slag.
Je hebt geen ervaring of camerakennis nodig.
Na het aanmelden wordt je gratis lid van onze Fotoclub Fotografie Community.
Maximaal 14 deelnemers. Deze fotografiecursus gaat altijd door.
Je krijgt toegang tot alle oefeningen en opdrachten. Ook kan je alles nog eens bekijken en nalezen.
Met daarin twee praktijkdagen naar Maastricht en Duisburg.
Ook kan je in onze startersclub vragen stellen en je foto's laten zien aan andere fotoclub leden.
Anconalaan 7, 5633 BJ te Eindhoven
Als je deze fotografiecursus hebt afgerond ontvang van ons een officieel certificaat.
Cursisten vertellen zelf over de Fotografiecursus Eindhoven.
Voor wie is deze fotografiecursus?
Ontdek je eigen stijl
Een scherp oog, een creatieve geest en gevoel voor timing zijn de eigenschappen die ervoor zorgen dat je mooie foto’s maakt. Maar op een gegeven moment merk je dat je meer nodig hebt om te groeien als fotograaf. Enkel talent is niet voldoende. Je wilt je camera beter begrijpen en bepaalde foto’s kunnen maken die tot op heden nog niet gelukt zijn.
In deze basiscursus fotografie voorzien we je van praktische handvatten en technische kennis waarmee je het beste uit jezelf én uit jouw digitale camera haalt. Geschikt voor fotografieliefhebbers met bijna alle soorten digitale camera’s. Laat de techniek je niet langer beperken. Ontdek hoe je de belangrijkste mogelijkheden van jouw camera juist voor je kunt laten werken!

Wat ga je doen tijdens deze fotocursus?
Complete basiscursus fotografie en samen fotograferen.
De klassikale fotografiecursus in Eindhoven bestaat uit tien lessen. Met een uitgebalanceerde mix van praktijk en theorie, wordt je de basis van het fotograferen onder diverse omstandigheden uit de doeken gedaan.
Bovendien wordt je al doende geïnspireerd om je eigen stijl te ontdekken. Tussen de lessen krijg je huiswerkoefeningen en voldoende tijd om te oefenen. Voordat we verder gaan met de nieuwe les wordt het huiswerk behandeld waarbij er altijd ruimte is voor vragen. Zo maak je je de nieuwe kennis stapsgewijs eigen en leg je een stevige basis voor jouw fotografie.

Wat kan je in elk geval verwachten?
De voornaamste technische mogelijkheden met instellingen en technieken zoals sluitertijd, diafragma, ISO en meer...
Je gaat samen met jouw groep Straatfotorafie doen in Maastricht en Urbanfotografie in Duitsland. Vervoer komt altijd dik in orde.
Je gaat ervaring opdoen met compositie & beeldtaal, en gebruik van licht. Kortom creatieve handvatten voor top foto's.
We gaan je jouw gemaakte foto's bespreken en bekijken wat je creatief en wat er technisch beter kan. Je werkt aan je eigen portfolio.
Je gaat avond en nachtfotografie doen. Dit is voor vele cursisten een mooie ervaring en beleving. Hier zal veel duidelijk worden.
Er is voor iedereen genoeg tijd om vragen te stellen en persoonlijke feedback te onvangen op je foto's. Je gaat met nieuwe fotovrienden en een rijke ervaring naar huis.
Staat jouw ideale startdatum er niet bij?
Een seintje ontvangen bij nieuwe startdatums?
Wil jij als eerste een mailtje ontvangen als er nieuwe startdatums voor de fotografiecursus online komen?
Vul je beste e-mailadres in en ik geef je een seintje
Kies een startdatum
Check alle data! Zet in je agenda!
Kan je er een keer niet bij zijn dan kan je de les online inhalen. Praktijkdagen mag je inhalen bij een andere groep.
De lessen bestaan uit; L-1-Compositie Sluitertijd en ISO
L-2-Compositie Diafragma en Scherpstellen
L-3-Compositie Licht Belichting en Kleur
L-4-Nachtfotografie
L-5-Foto's bespreken
L-6-Bracketing + Vraagbaak
L-7-Urbanfotografie
L-8-Licht + Portret
L-9-Straatfotografie
L-10-Eindpresentatie foto's
Fotografiecursus in Eindhoven
Startdatum woensdag-avond 10 september 2025
Les-1 – 10 september 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-2 – 17 september 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-3 – 24 september 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-4 – 22 oktober 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-5 – 29 oktober 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-6 – 5 november 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-7 – 8 november 2025 – 9.00 tot 16.30
Les-8 – 12 november 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-9 – 22 november 2025 – 9.00 tot 16.30
Les-10 – 3 december 2025 – 19.30 tot 21.30
Startdatum dinsdag-avond 16 september 2025
Les-1 – 16 september 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-2 – 23 september 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-3 – 30 september 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-4 – 7 oktober 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-5 – 21 oktober 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-6 – 28 oktober 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-7 – 8 november 2025 – 9.00 tot 16.30
Les-8 – 11 november 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-9 – 22 november 2025 – 9.00 tot 16.30
Les-10 – 2 december 2025 – 19.30 tot 21.30
Startdatum vrijdag-ochtend 10 oktober 2025
Les-1 – 10 oktober 2025 – 9.30 tot 11.30
Les-2 – 7 november 2025 – 9.30 tot 11.30
Les-3 – 21 november 2025 – 9.30 tot 11.30
Les-4 – 4 december 2025 – 19.30 tot 21.30
Les-5 – 19 december 2025 – 9.30 tot 11.30
Les-6 – 16 januari 2026 – 9.30 tot 11.30
Les-7 – 30 januari 2026 – 9.30 tot 16.30
Les-8 – 13 februari 2026 – 9.30 tot 11.30
Les-9 – 6 maart 2026 – 9.30 tot 16.30
Les-10 – 27 maart 2026 – 9.30 tot 11.30
Wat zeggen anderen over deze fotografiecursus...
- Bewuster gaan fotograferen Hoi Marcel,
Nogmaals dank voor de leuke, leerzame en actieve cursus. Van mij krijgt de cursus dan ook 5 sterren. Niet meer op de automatische stand fotograferen, weten hoe je compositie kunt maken en bewuster foto's maken, geen 100 meer van één onderwerp en dan maar hopen dat er iets bij zit. De theorie gelijk in praktijk brengen op de cursusavonden vond ik erg fijn. Ook heb ik genoten van de praktijkdagen in Duisburg en Maastricht en de avond nachtfotografie, ze waren leerzaam maar ook erg gezellig met de andere cursisten. Ik heb geleerd dat ik niet alle aspecten van fotografie leuk vind, zoals straatfotografie en andere juist heel leuk zoals urbanfotografie en dat dit ook mag. Mij ga je zeker terug zien bij de vervolgcursus. En een kritische noot die heb ik niet.
Groetjes CindyCindy van der RijtHet verschil is echt groot. Marcel, allereerst super bedankt voor jouw lessen en enthousiasme over de fotografie, je humor en het gemak waarmee je alles uitlegt en natuurlijk je engelengeduld.... dat helpt echt enorm. Super leuk om zo'n bevlogen leraar voor de groep te hebben staan.
Ik begon zonder enige ervaring, maar begrijp nu steeds beter wat ik aan het doen ben. Het verschil is echt groot. De hoeveelheid theorie en opdrachten aan het begin vond ik pittig. Ik vond de zaterdag dat we op pad gingen het leukste om te doen. De tijd vloog voorbij.
Wat ik vooral waardeer, is de laagdrempelige sfeer: geen vraag was te gek en alles werd beantwoord. Kortom: een waardevolle en verrassend leuke cursus. Ik denk serieus na over een vervolgcursus.
Astrid van Moorsel - De cursus was supergezellig en leerzaam Vooral de avondfotografie vond ik erg leuk het is tof om te zien wat voor effecten je kunt maken met licht en sluitertijden. Ik heb mijn camera echt beter leren kennen.
Soms ging het tempo voor mij wat snel, vooral bij ISO, diafragma en sluitertijd. Daarom overweeg ik een extra 1-op-1 les om dat nog beter onder de knie te krijgen. Zou top zijn als dat mogelijk is!
Al met al een leuke ervaring en zeker voor herhaling vatbaar. Dank je wel Marcel!Simone van GogIk heb genoten van de dag in Duisburg en Maastricht. Erg leuk om met medecursisten op pad te gaan en van en met elkaar te leren.
Ik had echt jaren eerder een fotocursus moeten volgen, ik geniet echt van het maken van foto's. Door de technische basiskennis die ik nu heb opgedaan ben ik op een hele andere manier gaan fotograferen en ervaar ik dat ik zelf meer de regie heb over het beeld dat ik wil maken. Ook kijk ik nu gerichter naar de compositie en ben ik me meer bewust wat een foto sterker kan maken.
Voor mij was het wel prettig geweest om iedere bijeenkomst een korte herhalingsoefening te doen (mbt diafragma, iso, sluitertijd...) nu is er veel tijd besteed aan de foto's van iedereen (en dat was ook zinvol natuurlijk).
Al met al een fijne cursus!Mariet Van de Ven




Cursus Inclusief
- 10 Lessen
- 2 Paragrafen