Fotoclub Fotografiecommunity Vragen en Discussies Fotografie Vraagbaak AI in de Fotografie – Kans of Bedreiging? Jouw mening graag! Antwoord op: AI in de Fotografie – Kans of Bedreiging? Jouw mening graag!

  • Sem Wee

    Leden
    03/04/2025 om 11:49 uur

    Wat AI betreft: je kunt het gebruiken en misbruiken (zoals met alles eigenlijk).

    Ik gebruik ON1 PhotoRaw en daarbinnen Brilliance AI en Superselect AI. Als startpunt voor verbetering of verandering van mijn raw-image (andere AI-opties zijn te zwaar voor mijn computer, ze vergen een 4gB videokaart en die heb ik niet).

    Een enkele keer maak ik een uitstapje naar ChatGPT of een andere AI-tool om commentaar te vragen op mijn fotowerk. Dat gebruik ik dan vooral als suggesties voor verbetering.

    Genereren van AI-beelden vind ik nog niet zodanig mooi dat ik het gebruik: ik heb het een paar keer geprobeerd maar het levert me steeds onrealistische beelden op.

    Al met al vind ik het wel een interessante ontwikkeling.